Les Eaux de Rituel (Guerlain)

09.06.2021

Dost často naše neoblíbené parfémy končí jako osvěžovač na záchodě. Ale už jste někdy použili svůj oblíbený parfém na provonění ložnice nebo obýváku? Není to ono, že? Bytové parfémy k tomuto účelu poslouží lépe. Ovšem u Gerlainů šli ještě dál a inspirovali se tradicí parfémování rukaviček a kapesníčků. Stvořili řadu Les Eaux de Rituel, ve které jsou čtyři toaletní vody určené pro textilie.

Eau de Lit

Eau de Lit navrhl Francis Kurkdjian v roce 2006 a je určena pro ložní prádlo a lůžkoviny.

  • složení:
  • hlava: bergamot, list koriandru, badyán, aromatické tóny
  • srdce: zelené poznámky, tuniské neroli
  • základ: vanilka, bílé pižmo, cedrové dřevo

Svěží pižmová vůně, zprvu trochu jako chladivá bylinková kolínská.

Eau de Lingerie

Eau de Lingerie navrhla Christine Nagel a je určena pro jemné spodní prádlo, jemné látky i pro intimní a zvláštní příležitosti. Byla vydána na svatého Valentýna 2013.

  • složení: kosatec, růže, bílé pižmo, vanilka, santal, mošusové semínko

Svěží pudrově pižmová vůně, máslový kosatec a tělová růže se stopou vanilky.

Eau de Cashmere

Eau de Cashmere navrhl Thierry Wasser v roce 2014 a je určena na kašmír, svetry a vlněné šály. Lze vrstvit s vůněmi řady L'Art & la Matière.

  • složení: bergamot, mandarinka, kosatec, levandule, cedr, vetiver, pižmo

Svěží dřevitě pudrová vůně, trochu mléčného dřeva osvěženého citrusy a levandulí, pudr a připálený štrůdl na dřevěném prkénku.

Eau de Bain

Eau de Bain navrhl Thierry Wasser v roce 2019 a je určena na parfémování ručníků i do relaxačních koupelí. Spolu s parfémovaným tělovým mlékem a sprchovým gelem je součástí řady Les Délices de Bain.

  • složení: bergamot, pomerančový květ, zelené tóny, citrón, mandle, bílé pižmo, vanilka, dřevité tóny

Neznám ji, má být svěží a pižmová :-) Jak jinak, všechny předchozí vůně jsou nadýchané lehounké pižmové vůně, které je opravdu škoda nanášet na pokožku. Kromě toho, že z pokožky velmi rychle vyprchají, je v tom trocha luxusního potěšení parfémovat něco jiného než sebe.